Zenica Boys portal

31.3.09

Fer i korektno navijanje!

Selektor fudbalske reprezentacije BiH Miroslav Ćiro Blažević izjavio je danas da je optimist uoči uzvratne utakmice s reprezentacijom Belgije, ali je dodao da ovu utakmicu treba shvatiti krajnje ozbiljno.

Blažević je na konferenciji za novinare u Sarajevu kazao da će biti teško, ali da vjeruje u uspjeh.

Selektor bh. reprezentacije kazao je da se odlučio za napadačku formaciju, te je publiku pozvao na fer i sportsko navijanje, podsjetivši kako bi svaki izgred mogao imati ozbiljne posljedice.

Za utakmicu na stadionu "Bilino polje", koja počinje u 20.45 sati, vlada ogromno interesovanje, s obzirom na to da bi eventualnom pobjedom reprezentacija BiH bila na dobrom putu da se, uz dobre rezultate do kraja kvalifikacija, plasira po prvi put na Svjetsko prvenstvo.

Nogometna reprezentacija BiH pobijedila je u subotu Belgiju na “Cristal Areni” u Genku rezultatom 4:2 u utakmici.

Strijelci za BiH bili su Edin Džeko, Sanel Jahić, Zlatan Bajramović i Zvjezdan Misimović, dok su golove za Belgiju postigli Musa Dembele i Vesli Sonk.

Utakmica je bila prekinuta oko desetak minuta, jer su navijači BiH poslije izjednačenja u 64. minuti na teren ubacili baklje.

Fudbaleri BiH su sada drugi u kvalifikacionoj 5. grupi sa devet osvojenih bodova.

Španija je prva sa 15 bodova, Turska ima osam bodova, a četvrta je Belgija sa sedam bodova.