Zenica Boys portal

9.8.09

Druga pobjeda bh. košarkaša u "triler" završnici!

Izabranici Mensura Bajramovića imali su više koncentracije od gostujućih košarkaša i došli do važne pobjede...

Muška košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine ostvarila je drugu pobjedu u dodatnim kvalifikacijama za evropsko prvenstvo u Poljskoj.

Košarkaši BiH su u drugom kolu A-grupe baraža večeras u Zenici pobijedili Belgiju sa 82:77 (19:26, 20:14, 26:16, 17:21).

Reprezentacija BiH je teže od očekivanog došla do pobjede u zeničkoj Areni. Naime, gosti iz Belgije pokazali su se kao veoma kvalitetna ekipa, koja se nije predavala do posljednje minute. Belgija je vrhunski odigrala prvu četvrtinu kada je imala prednost od deset poena.

Košarkaši BiH su na početku druge četvrtine serijom od 9:0 napraviti preokret i poveli sa 28:26, a dobrom igrom u odbrani Belgijance su zaustavili na samo pet poena za sedam minuta igre.

Dobru igru bh. košarkaši nastavili su i u trećem periodu kada su imali 14 poena prednosti.

No, Belgijanci su u posljednjoj četvrtini ponovo došli do svoje igre te preko raspoloženog Hervellea dvije minute prije kraja stigli na samo dva poena zaostatka.

U 'triler' završnici izabranici Mensura Bajramovića imali su više koncentracije od gostujućih košarkaša i došli do važne pobjede.

Najefikasniji u reprezentaciji BiH bili su Đedović sa 18 i Varda sa 13 poena, dok su po 10 poena postigli Jovanović, Opačak, Jazvin i Bajramović.

U reprezentaciji Belgije najbolji je bio Hervelle sa 33 poena.

U narednom meču BiH u petak u Zenici igra protiv Portugala.

Rezultati drugog kola dodatnih kvalifikacija za evropsko košarkaško prvenstvo u Poljskoj: